top of page

Bravo, dečki!

U našoj školi imamo prvake, a toga nismo ni svjesni. Braća Mate i Ivan Mišković izvrsni su atletičari i pune svoje police medaljama. Atletikom se bave već šest godina i dosad su svaki osvojili preko dvadesetak medalja.

Članovi su Atletskog športskog kluba Zadar (AŠK ZADAR). Najveći uspjeh su im, svakako, medalje s državnih natjecanja.

Na Državnom natjecanju atletičara u Zagrebu (2013g.) u štafeti 4x60 m osvojili su zlatnu medalju i ujedno oborili rekord star 13 godina. Isto tako na Državnog prvenstvu u dvorani za kadete, održanom ove godine u Rijeci 21. veljače, Mate je osvojio zlatnu medalju i postao prvak u trčanju na 60 m s vremenom od 7.34 sek. Ivan je pak bio treći u skoku u dalj i s preskočenih 6.14 m, osvojio brončanu medalju.

Zbog svega toga s ponosom su primili vijest da će već ovog ljeta početi pripreme za reprezentaciju.

I na kraju, ljubav prema atletici i svakodnevni dvosatni treninzi učinili su da ocjene krenu malo nizbrdo - kaže mama Ksenija - pa se treba više pomučiti oko gradiva i popraviti uspjeh. Ne sumnjamo da će to naši zlatni dečki uspjeti. Bravo još jednom!